Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Dé Bé – Vé eR – Í eS

Do 26. 3. 2022 bude ve výstavních prostorách projektu Hybernská 4, Praha 1, do dvora dozadu a doleva, přístupná velmi zajímavá výstava pedagogů Ateliéru malby I Ostravské univerzity Daniela Balabána, Václava Rodka a Iva Sumce.

Z mimopražských malířských ateliérů na vysokých školách je ten „Balabánův“ dlouhodobě jeden z nejzajímavějších — a pořád ještě patří do doby a fungování, kdy pečeť udávají autoři. Proto je zajímavé představit si všechny tři pedagogy výstavou.
 
Daniel Balabán (* 1957) — malíř patřící ke generaci nastupující s postmodernou v 80. letech minulého století, který ve své tvorbě reflektuje figuru, krajinu i koketování s konceptem, téměř nepracuje v cyklech a každý obraz je „pro dnešní den“. Tvoří také keramiku.
Václav Rodek (* 1976) — v týmu pedagogů Atelieru malby I je typem konstruktéra, tím, kdo téma zpracuje znovu a znovu. Různé pohledy ukazují pestrost — autora i tématu. Stará se o koně.
Ivo Sumec (* 1970) — ilustrátor, v dobrém slova smyslu. Kresba obyčejného křesla, nebo lustru může být obrazem, když se povede. Zajímá ho grafický design.
Kurátor výstavy: Petr Pokorný


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Dé Bé – Vé eR – Í eS