Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy David Macháček / Adam Hnojil / 01

Do 15. 7. 2022 bude v malé výstavní síni Mánesa (provozuje Galerie Art Concept by Galerie Art Praha), Masarykovo nábřeží 250, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a krásná výstava fotografií novináře, reportéra a fotografa Davida Macháčka doplněná malbami kurátora a malíře Adama Hnojila.

Kurátorkou výstavy je Jolana Pastor.

Otevřeno Út – Pá, Ne: 13:00 – 19:00 a So: 11:00 – 18:00.

Výběr fotografií na výstavě představuje to nejlepší z Macháčkova dlouholetého a stále aktuálního projektu Fotodeník a také jeho portréty známých osobností kulturního a veřejného života. Projekt „Fotodeník“ vznikl čistě z pragmatického důvodu, jako mnemotechnická pomůcka zápisků pro paměť. V kompozicích se autor dotýká míst a bývá jimi dotčen. Nahodilost,  pravidelnost,  geometrie v architektuře, souznění světla a stínu. 

Tvorba Adama Hnojila je nepřetržitým hledáním, kdy experimentuje především klasickými formami a tradičními médii. V kompozicích analyzuje zvláště prostorové vztahy a limity tematických okruhů. Reflektuje vizuální tradici a posouvá její hranice. Jeho obrazy jsou nezřídka inspirovány událostmi, dynamikou, energií a cykličností přírodních procesů. 
 
Přijďte tuto výstavu dvou rozdílných umělců s rozdílnými médii poznat na vlastní oči i vy.
 
Online katalog vycházející k výstavě ke stažení najdete ZDE.
Nabídku prodejních děl si můžete prohlédnout v e-shopu.
 
Hudba na vernisáži: Petr Fiala z Mňágy a Žďorp a Ondřej Fencl z 5P Luboše Pospíšila.
 


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy David Macháček / Adam Hnojil / 01