Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Concordia 2010 (Maďarští výtvarníci v ČR)

Do 2. 12. 2015 bude ve Sklepní galerii Maďarského Institutu, Rytířská 27, Praha 1, přístupná výstava Concordia 2010 (Maďarští výtvarníci v ČR).

Výstava představuje práce maďarských výtvarníků žijících v České republice. V roce 2000 se zrodila předchůdkyně této výstavy, úspěšná putovní výstava Concordia 2000, která byla vystavena v několika galeriích v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. Na tuto výstavu navazovala v roce 2010 kolekce Concordia 2010. Od tohoto roku vystavuje uskupení pod tímto jménem častěji, v různých sestavách.

V letošním roce se opět sešla velice pestrá, žánrově rozmanitá kolekce. Svoje práce vystavují Attila Gál, Mihály Hajnal, Ágnes Kutas, Zsuzsa Lőrincz, Endre Andrej Németh, Péter Stirber, Boglárka Struhár, Erzsi Štefunková-Szabó a Veronika Plátková-Országh.

Na vernisáži vystoupilo hudební seskupení Fililibi – Ágnes Kutas a Andrea Gerák.

Hlavním organizátorem výstavy je Svaz Maďarů žijících v českých zemích.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Concordia 2010 (Maďarští výtvarníci v ČR)