Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy členů FISAIC: Photolitera 2017 (poezie ve fotografii)

Do 29.9.2017 bude ve všední dny 8 – 17 ve foyer Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, Senovážné náměstí 9, Praha 1, přístupná zajímavá výstava členů FISAIC: Photolitera 2017 (poezie ve fotografii). Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Výstavu tvoří 43 velkoformátových děl – fotografií členů skupiny FOTO (FISAIC – Federace železničářů pro kulturu a volný čas), které doplnila poezie z pera členů skupiny Literáti. Poezie tak nabídne návštěvníkovi hlubší rozměr vnímání obrazu. Naproti tomu fotografie směruje čtenáře k možnému vnímání poezie.

Část této výstavy bude vystavena v říjnu v Berouně, kde se koná mezinárodní salon FILM a VIDEO FISAIC. Druhá část bude vystavena v kavárně Cesta domů v Klimentské ulici. V závěru roku bude výstava umístěna v blatenské galerii „OK“ Otevřená kavárna. Celý projekt bude nakonec ukončen velkou výstavou v červenci 2018 v galerii Holandský dům v centru Berouna. Při této příležitosti se plánuje i knižní vydání, aby tak zůstala trvalá připomínka tohoto úspěšného projektu.
Velké poděkování od všech autorů, jak fotografií, tak i poezie, patří OSŽ za podporu, bez které by výstava v tomto rozsahu nemohla vzniknout.

Jan Týc, vedoucí skupiny FOTO ČZS FISAIC a autor projektu PhotoliteraFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy členů FISAIC: Photolitera 2017 (poezie ve fotografii)