Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Čí je to problém? Bezdomovectví mezi Prahou a New Yorkem

Do 4. 5. 2024 je v architektonické Galerii Vi Per, Vítkova 2, Praha 8, přístupná velmi zajímavá výstava Čí je to problém? Bezdomovectví mezi Prahou a New Yorkem.

Lidi bez domova dnes vnímáme jako všední součást ulic. Jejich počet narůstá, a to paradoxně zejména v bohatých městech. Ať se procházíme Prahou nebo New Yorkem, situace je stejná, liší se jen množstvím lidí v nouzi a systémem, v němž se pohybují.

Výstava Čí je to problém? vznikla ve spolupráci architektky Karolíny Kripnerové a umělce Janka Rouse. Oba se dlouhodobě věnují sociálním tématům, jako je nedostupnost bydlení, vyloučenost a bezdomovectví, a to jak z pohledu architektury, tak současného umění.

Janek Rous je audiovizuální umělec a pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze.

Ilustrace Magdalena Rutová.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Čí je to problém? Bezdomovectví mezi Prahou a New Yorkem