Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Cesty Franze Kafky

končí 21. května / Italský kulturní institut / Fotografie

Do 21. 5. 2024 je v Italském kulturním institutu v Praze, Šporkova 14, Praha 1 – Malá Strana (vstup někdy též Vlašská 34), zdarma přístupná velmi zajímavá  a krásná výstava Cesty Franze Kafky.

Otevřeno: pondělí – čtvrtek: 9.00 – 17.30, Pátek: 9.00 – 13.00

V roce 2024 uplyne 100 let od úmrtí slavného českého spisovatele Franze Kafky (1883-1924), jehož dílo inspirovalo čtenáře po celém světě a mělo velký vliv na italskou literaturu.

Italský kulturní institut v Praze oslaví toto významné výročí originální výstavou, jejímž cílem je přiblížit možná méně známou část spisovatelovy složité osobnosti. K zažité představě, že Kafka byl člověk unavený úřednickou rutinou, který svůj život strávil v Praze, nabízí novinářka Judita Matyášová a fotograf Jan Jindra opačný pohled. Představí jej jako zvídavého mladého muže, zajímajícího se o zdravý životní styl, fascinovaného moderními technologiemi, který rád cestuje. Výstava fotografií Jana Jindry představí autentická místa roztroušená po celé Evropě, kam se Kafka vypravil na dovolenou nebo na služební cestu. Součástí výstavní sbírky je také významná sekce snímků věnovaných cestám po Itálii, kde známý literát obdivoval aeroplány v Brescii, snil o práci v Terstu, toulal se ulicemi Verony a Benátek a prožil několik nezapomenutelných týdnů v klimatických lázních v Meranu. Jednotlivé fotografie doplňují texty Judity Matyášové, novinářky a autorky projektu Cesty France Kafky, která zjistila, proč Kafka navštívil vybrané lokality, a co o nich napsal v cestovních denících či korespondenci.

Součástí vernisáže byly přednášky Judity Matyášové a novináře a překladatele Andrease Pieralliho, který přiblížil literátovu cestu do Brescie, kde se v roce 1909 konala mezinárodní aviatická přehlídka.

https://www.facebook.com/cestyfranzekafkyFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Cesty Franze Kafky