Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Česko-německo-židovské opomíjené osobnosti

Do 26. 7. 2023 bude v Jeruzalémské synagoze, Jeruzalémská 7, Praha 1, přístupná zajímavá panelová výstava Česko-německo-židovské opomíjené osobnosti.

Židovská obec v Praze během úvodní výstavy letošní sezóny v Jeruzalémské synagoze prezentuje 20 neprávem opomíjených židovských osobností s českými kořeny, které se výrazným způsobem proslavily ať už svým kulturním, vědeckým nebo politickým významem.
 
Společným jmenovatelem vybraných osobností je skutečnost, že mnoho z nich není ve své rodné vlasti známo a jsou vnímáni spíše jako Němci či Rakušané. Návštěvníci se tak mohou například seznámit s osudy hudebního vědce Guido Adlera, biochemiků a lékařů Gerty a Carla Cori, ekonoma Alexandera Kafky, novináře Hanse Natonka či lékaře a etnografa Jakoba Eduarda Pollaka.
 
Touto výstavou chce Židovská obec v Praze přispět k rozšíření základních znalostí kulturních dějin (nejen) středoevropského regionu.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Česko-německo-židovské opomíjené osobnosti