Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy „Česká sklářská škola se představuje“

Do 31.12.2016 bude v Umělecké galerii sklárny Moser, Staroměstské náměstí 15, Praha 1 (v románském podzemí), pro vážné zájemce přístupná krásná výstava skleněných objektů „Česká sklářská škola se představuje“.

Společně s Vyšší odbornou školou sklářskou a Střední školou Nový Bor Vás srdečně zveme do umělecké galerie Moser na Staroměstském náměstí ke zhlédnutí výstavy „Česká sklářská škola se představuje“.

Svá díla představí pedagogové školy a přední sklářští výtvarníci ak. malířka Stanislava Grebeníčková, ak. malíř Milan Handl, MgA. Jiří Suchý a čtrnáct vybraných studentů školy.

Odborné sklářské školství má v Čechách dlouhou tradici a zásadní význam pro sklářskou výrobu i výtvarnou kulturu. V Novém Boru byla založena škola pro výuku kreslení a modelování pro učedníky, tovaryše a mistry sklářského řemesla v roce 1870, brzy se stala respektovanou institucí, určovala nové výtvarné trendy a významně přispěla k technologickému vývoji českého skla.

V současné době novoborská škola poskytuje všechny tři stupně sklářského vzdělání – jubilující obor Vyšší odborné školy sklářské, maturitní obor a učební obor ve všech zaměřeních. Za sto čtyřicet šest let existence školu absolvovala řada úspěšných sklářů, technologů i vynikajících výtvarníků.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy „Česká sklářská škola se představuje“