Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy BUŠIDÓ! Cesta válečníka

Do 21. 6. 2022 je v Bold Gallery, U Měšťanského pivovaru 6a, Praha 7, přístupná velmi zajímavá a krásná výstava BUŠIDÓ! Cesta válečníka.

BOLD – „odvážný“ – je hlavní přívlastek japonského samuraje a stejně se jmenuje i galerie v pražských Holešovicích, která se mezi odvážnými a originálními projekty na poli současného i starého umění rozhodla uspořádat výstavu BUŠIDÓ!, věnovanou právě světu samurajů. Vedle několika mimořádně vzácných historických zbrojí, mečů, helmic, železných masek, mečových záštit cuba a dalších autentických japonských řemeslných klenotů, jež s bušidó, Cestou válečníka, souvisejí, se v projektu objeví také malby na paravánech a barevné dřevořezy. Současně bude spuštěn aukční prodej Bušidó NFT, prvního NFT projektu galerie Bold.
 
Výstavu doprovodí odborné přednášky, komentované prohlídky a živé ukázky bojového umění v podání „českého samuraje“ Jakuba Zemana a jeho studentů z dódžó Hakuzan. K výstavě vychází katalog, kde se k podrobné specifikaci vystavených vzácností pojí i dobové příběhy a nástin filosofie bušidó.
 
Výstava se koná v termínu od 20. května do 21. června 2022 a bude zakončena dražbou vystavených historických artefaktů.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy BUŠIDÓ! Cesta válečníka