Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Bulharsko – Local Stories

Do 30.9.2020 bude v Bulharském kulturním institutu, Klimentská 6, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Bulharsko – Local Stories.

Příběhy místních lidí byly vždy poutavější než oficiální prameny. Odstíny a hutnost vyprávění, jeho nedokonalosti, záhada ve výrazu vypravěče, slova, která užívá, to, co zamlčuje, – to vše mění informaci v zážitek.

Výstava Local stories představuje různé prožitky, související s populárními a autentickými tématy, s tradicemi a konkrétními místy v Bulharsku, prezentované prostřednictvím moderních mnohovrstevných ilustrací. Jsou doplněny historkami lidí, kteří s nimi spojili svůj život. Výstava hledá současné projevy a významy hmotného a nehmotného dědictví v moderním světě.

Mezi lidmi, s nimiž vám výstava Local stories umožní setkání, jsou například archeolog a thrakolog profesor Nikolaj Ovčarov, fotograf, spisovatel a cestovatel Darmon Richter, který vytváří vizuální studii o socialistické architektuře, designérka martenic Rumena Kirova a nestinarka Desislava Žekova.

Vizuální a literární příběhy se v prostoru spojují, aby ukázaly abstraktní i realistické stránky staletých rituálů, pozoruhodných míst, kulturní a historická témata. Za projektem Local Stories stojí The Locals, které tvoří ilustrátoři Bojko Taskov a Anna Georgieva a Viktoria Petrova, vypravěčka příběhů a organizátorka.

Výstava je věnována 100. výročí navázání diplomatických styků mezi Bulharskem a Českou republikou.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Bulharsko – Local Stories