Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Budoucnost Slovanské epopeje

23. 5.-4. 6. / Galerie kritiků / Malba

Do 4. 6. 2023 je v Galerii kritiků, palác Adria, Jungmannova 31/36, 1.patro, přístupná velmi zajímavá fotodokumentační výstava Budoucnost Slovanské epopeje.

Otevřeno vždy od 13 do 18 hodin, kromě pondělí.

Výstava dokumentuje současné možnosti trvalého umístění stěžejního díla Alfonse Muchy v majetku města Prahy, včetně kritérií, jež má splňovat nová muzejní budova a stálá expozice. Jsou navrženy různé alternativy pro dočasné i trvalé umístění pláten na území města, obsahující především konverze historických budov. Na výstavě je představeno celkem pět lokalit. Tři lokality pro umístění dočasné, dvě pro umístění stálé. Jejich prezentaci doplňuje propagační ukázka z Japonska a v rámci zahájení proběhla beseda s architekty, uměnovědci a zástupci Spolku pro Slovanskou epopej v Praze.

Kurátorky: Jarmila Mucha Plocková a Vlasta Čiháková NoshiroFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Budoucnost Slovanské epopeje