Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy BOTANICA – Karel Štědrý / Jakub Berdych / Kristýna Šnajdrová

1. 12.-23. 12. / Galerie 1 / Malba

Do 23. 12. 2022 je v Galerii 1, Štěpánská 47, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a krásná výstava BOTANICA – Karel Štědrý / Jakub Berdych / Kristýna Šnajdrová.

Otevřeno od úterý do pátku od 10:00 do 12:00 a dále od 13:00 do 18:00 a v sobotu od 10 do 14 hodin. V neděli, pondělí a o svátcích je galerie zavřená.

Srdečně vás všechny zveme do Galerie 1, kde se v rámci nové výstavy představí díla hned tří českých autorů. Karel Štědrý, Jakub Berdych Karpelis a Kristýna Šnajdrová, to jsou jména umělců, kteří v galerii vystavují. Jelikož se každý z nich zaměřuje na něco jiného, je samotná expozice hrou dokonale se doplňujících uměleckých kousků. Na vernisáži nemohl chybět ani místostarosta David Bodeček.

Výstava s názvem Botanica tak tvoří silnou výtvarnou kompozici, kterou mohou návštěvníci vnímat různými smysly. Karel Štědrý zde představuje své nejnovější obrazy. Ty doplňují objekty, především vázy, od Jakuba Berdycha Karpelise. Celou expozici pak dotváří květinová tvorba Kristýny Šnajdrové.

Samotná výstava vznikla velice spontánně, což si pochvaluje i kurátorka Renata Mužíková. „Takovéto spolupráce mám nejraději. Když autoři svou invencí a celkovou aktivitou dají během krátkého času takto skvělou výstavu,“ popsala kurátorka. Kupříkladu své květinové kompozice dávala Kristýna Šnajdrová dohromady až ve výstavních prostorech, tak aby správně zapadly do celého konceptu.

Popularita Galerie 1 stále stoupá a toho si cení i místostarosta David Bodeček. „Práce mého předchůdce Petra Burgra je pro mě v případě Galerie 1 skutečnou inspirací. Jsem rád, že se zde sházíme při vernisážích stále ve větším počtu lidí a, že si takovýmto způsobem dokážeme zpříjemnit období adventu,“ prohlásil Bodeček.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy BOTANICA – Karel Štědrý / Jakub Berdych / Kristýna Šnajdrová