Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Bereniky Saudkové: LET´S GO!

Do 30. 8. 2015 bude v galerii v podzemí kavárny a centra Era svět, Jungmannovo náměstí 6, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Bereniky Saudkové: LET´S GO!

Berenika Saudková je česká malířka, dcera populárního komiksového kreslíře Káji Saudka. Ve své tvorbě upřednostňuje zejména olejomalbu a grafiku.

Vystavovala na řadě výstav doma i v zahraničí. V Era světě představuje výběr ze své aktuální kolekce.

Výtvarný styl Bereniky Saudkové je nepřehlédnutelný a jasně rozpoznatelný. Její obrazy vznikají na základě konkrétních pocitů, vyjadřují niterný stav portrétovaných osob. Klíčem k dílům je empatie autorky. Každý z obrazů v sobě skrývá tajemství, které je ale zlehčeno nadsázkou. Jsou něžné i agresivní zároveň. Charakteristická je střídmost barevného pojetí, dílu často dominuje jedna barva, která podtrhuje jeho dynamiku.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Bereniky Saudkové: LET´S GO!