Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy belgického designéra Gerarda Kuijperse – Střet Titánů?

12. 12.-27. 12. / Galerie 1 / Design

Do 27.12.2017 bude v Galerii 1, Štěpánská 47, Praha 1, přístupná zajímavá výstava belgického designéra Gerarda Kuijperse – Střet Titánů?.

Gerarad Kuijpers na této výstavě představí kolekci děl, kterou letos prezentoval v italských Benátkách na Venice Design Weeku 2017 a částečně také v Praze na Czech Design Weeku 2017. Jde zejména o díla z kolekce Dancing Stones a White Guards.

Dancing Stones se chystají vyplnit své horizontální prostory. Zvlnit a stočit se v nich. Rozvířit svoji energii. Mocně rostou ze země, jsou do ní zasazeni a následně se zvedají výš na křehké větvičce. Pátrají po té nejpohodlnější z výšek a z té pak ladně a bez námahy rozkvétají k dosažení největších výšin. White Guards mají odlišný přístup. Prvně naleznou to nejklidnější z míst na zemi a zbaví se všech zbytných zátěží. Poté se napojí s nejzazšími místy kosmu. Z vědomostí tam nalezených zpátky na Zem přináší to, co je potřebné. O nic méně, o nic více. Proto při pohledu na White Guards nachází každý pozorovatel něco jiného. Někteří vidí zamrazené, nebo zkamenělé blesky, jiní pozorují meče štěpící skály a přitom další vidí obrovské, větrem plující pírka. Panensky bílé. Zdá se nepravděpodobné, že by kdy vstoupily do střetu s Dancing Stones. Spíše naopak, mají si spolu mnohé co říct. V naprostém klidu a tichu.

Gerard Kuijpers (*1961)
Po třicet let zkoumal Gerard Kuijpers podstatné kvality oceli, kamene, skla a dřeva. V jeho dílech se potkává podstata používaných materiálů a společně vytváří novou silnou interakci. Sklo se stává ještě více průzračné, ocel je ještě pevnější, dřevo ještě teplejší a kámen nesmrtelný. Při hledání hranic možností materiálů, Gerard Kuijpers vytváří objekty, které vyzařují jednoduchost a upřímnost. V každém objektu, který vytváří dosahuje soudržnosti a důslednosti.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy belgického designéra Gerarda Kuijperse – Střet Titánů?