Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Barbory Balgové

Do 5. 9. 2021 najdete ve všech patrech restaurace Červený jelen, Hybernská 5, Praha 1, velmi zajímavou výstavu obrazů a kreseb Barbory Balgové.

Barbora Balgová, výrazná osobnost současné české výtvarné scény, vystavuje svou tvorbu od 18.srpna do 5. září v Červeném jelenovi. Stane se tak první umělkyní, která se svými díly vstoupí do unikátních prostorů největší pražské restaurace s nejvyšší pivní věží na světě.

Horní patro třípodlažního Paláce Špork v centru metropole ozdobí velkoformátová plátna ze souboru Ikony zobrazující výjimečné české ženy, jako jsou Marta Kubišová či Meda Mládková, a volná tvorba Barbory Balgové. Další část volné tvorby spolu s ukázkami komerčních zakázek autorky (knižní ilustrace, ilustrace pro magazíny a značky) budou k vidění v Klubovně Červeného jelena. 

„Kreslím ženy. Koukám na ně a srovnávám se. Vím, že ony se srovnávají se mnou. Ženy hanbaté, odvážné, drzé, sarkastické, přepracované, znechucené, zvrhlé. I ty flegmatické s nadhledem, pohodové. Kreslím ženy s chováním mužů. Kreslím ženský svět a věci, které se neříkají nahlas. Protože se to nesluší, protože se to od žen neočekává. Ugly truth. Ale nikdy jim nezapomenu udělat linku, vymazat vrásky a dát styling z fashion magazínů,“ shrnuje Barbora Balgová náměty všech vystavovaných děl, která ukazují ženy a jejich vnitřní svět. Věci, které si myslí, ale neříkají nahlas.

Barbora Balgová pochází z umělecké rodiny. Její dědeček, uznávaný slovenský knižní grafik Robert Brož, získal na 40 ocenění Nejkrásnější kniha Slovenska, babička se věnovala loutkovému divadlu a výrobě loutek. Barbora vystudovala obory Design obuvi, Animace, Vizuální komunikace a produktový design. Její ilustrace zdobily stránky nejen mnoha fashion magazínů jako například Harper’s Bazaar, Elle, Marianne, ale dlouho ilustrovala mimo jiné také Hospodářské noviny či magazín Ekonom. Vytvořila ilustrace k 19 knižním obálkám pro největší česká vydavatelství (Bez jablka Michelle Losekoot, Život, na který metr nestačí Karolíny Mikšíkové, Banánové dítě Duong Jiráskové, Typologie Volů Hany Kašákové ad.), ilustrace pro značky Primeros, Vivantis, Red Bull, Coca-Cola, Zoot, Becherovka ad.

Kus života strávila v reklamních agenturách, kde se jako art director věnovala tvorbě kampaní a návrhům jejich vizuální stránky. Na výstavě v restauraci Červený jelen bude možné zakoupit díla Barbory Balgové (mimo ukázky komerčních zakázek). K objednání také jsou postery a trička s jejími vyobrazeními Marty Kubišové a Hedy Lamarr. Tvorba Barbory Balgové je v prodeji mimo jiné také v uměleckém e-shopu 2market.

Kontakty
www.balgova.com
www.instagram.com/balgovaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Barbory Balgové