Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Barbora Kleinhamplová – Kdybych mohl umřít na Marsu, bylo by to skvělé

14. 11.-1. 2. / Drdova gallery / Instalace

Do 1.2.2020 bude v Drdova gallery, Křížkovského 10, Praha 3 (nedaleko Jiřího z Poděbrad), přístupná výstava Barbory Kleinhamplové – Kdybych mohl umřít na Marsu, bylo by to skvělé. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

11. dubna 2019 se Beresheet, vesmírná sonda soukromého investora, neúspěšně pokusila o přistání v Moři jasu na Měsíci. Nesla lunární knihovnu s informacemi o lidském druhu a želvuškami, extrémně odolnými organismy ve stavu hibernace. S největší pravděpodobností želvušky havárii přežily a připojily se tak k pytlům s exkrementy Neila Armstronga a Buzze Aldrina, které tam tito kosmonauti před padesáti lety nechali. Spolu s lidskými výkaly teď obývají Měsíc. Co o nás vypovědí, až se po letech probudí?
O minulé budoucnosti, která se v ničem neodchýlila od reality kapitalismu a s ním související klimatické krize? Kdo má právo určovat, co se bude dít na ostatních planetách a tělesech ve vesmíru?

Spolupráce:
Kristýna Bartošová, Zeynab Gueye, Patrik Holubař, Roman Horák, Michal Straka, Alan Soural, Pavel Šplíchal, Jan Mesany, Nataša Mikulová, Hana Varadzinová, Daniela Voráčková, David Zábranský
Sochařská pohotovost a Peter DemekFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Barbora Kleinhamplová – Kdybych mohl umřít na Marsu, bylo by to skvělé