Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy ART Ceramics

Do 9.11.2018 bude v Galerii u Prstenu, Jilská 14, Praha 1, přístupná zajímavá skupinová výstava ART Ceramics.

Výstava ART CERAMICS představuje tvorbu 29 výtvarníků – členů spolku Sdružení výtvarných umělců keramiků. Spolek Sdružení výtvarných umělců keramiků (SVUK) je nezávislá, profesní, výběrová organizace s vlastní právní subjektivitou, která byla založena v roce 1990. SVUK působí na území České republiky a svou činností vytváří podmínky pro uměleckou tvorbu svých členů. Pořádá výstavy, přednášky a besedy související s keramickou tvorbou a její propagací. SVUK je v současnosti největší odborná platforma sochařů a designérů pracujících s keramickým materiálem v České republice. Jejími členy jsou přední osobnosti české keramické tvorby včetně členů zastoupených v mezinárodní organizaci AIC.

Výstava ART CERAMICS mapuje aktuální dění v oblasti volné keramické tvorby a keramického designu členů SVUK. Výstava volně navazuje na předešlé výstavy „ARTCERAMICS“ počínaje výstavou z roku 2012 v Novoměstské radnici v Praze a v loňském a letošním roce výstavou v Internationales Keramik-Museum Weiden a Muzeu Chodska v Domažlicích.

Na výstavě se setkávají rozmanité výtvarné názory a generační konfrontace. Návštěvník bude mít možnost shlédnout vedle sebe široké spektrum prací a porovnat rozdílné přístupy k výtvarné tvorbě.

Vystavující:

Bašková Štěpánka, Čermák Stanislav, Čermáková Hana, Devínská Edita, Dias Marek, Hodinová Eva, Chovanec Ivo, Jarkovský Pavel, Kořistková Zuzana, Kos Martin, Kosová Daniela, Košnářová Jarmila, Kovaříková Ludmila, Krejzová Jana, Lstibůrková Hana, Monhartová Magdalena, Oliva Miroslav, Potůčková Naděžda, Rajdl Pavel, Roučka Eva, Samohelová Helena, Svoboda Miloslav, Šafr Jaroslav, Šerák Václav, Šilar Lubomír, Vach Gabriel st., Vágner Václav, Vlček František, Wernerová Jitka

 Projekt vznikl za finanční podpory Státního fondu kultury ČR.

Otevřeno: úterý – sobota 14 – 18 hodin

Pořádá: spolek Sdružení výtvarných umělců keramiků (SVUK)

Úvodní slovo: Marek Dias – místopředseda spolkuFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy ART Ceramics