Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Apparatus 2.0: Nespolehlivá knihovna

Do 29.7.2018 bude v knihovně v sídle Nadace a Centra pro současné umění Praha, Dukelských hrdinů 25a, Praha 7, přístupná zajímavá instalační výstava Apparatus 2.0: Nespolehlivá knihovna.

vystavující umělci: Matěj Al-Ali, Keren Benbenisty, Tyler Coburn, David Court, Sean Fader, Kara Hearn, Zebadiah Keneally, Alena Kotzmannová, Tomáš Moravec, Freya Powell, Markéta Othová, Elisabeth Smolarz, Magda Stanová, Tomáš Svoboda, Dannielle Tegeder, Jiří Thýn

kurátorky: Tereza Jindrová, Meghana Karnik a Michelle Levy

výstava se nachází v prostorách knihovny NCSU Praha

ve spolupráci s The Elizabeth Foundation for the Arts

Výstava Apparatus 2.0: Nespolehlivá knihovna, nacházející se v sídle Nadace a Centra pro současné umění Praha, je výsledkem mnohaúrovňové spolupráce mezi umělci a organizátory z Prahy a New Yorku. Výstava, situovaná do rekonstruované Knihovny NCSU, se věnuje shromažďování a utváření vědomostí o kultuře, ale i samotnému prostoru knihovny, jakožto místu určenému pro pomalé procesy kontemplace a objevování.

Apparatus 2.0: Nespolehlivá knihovna navazuje na výstavu Apparatus for a Utopian Image (21. září – 29. října 2016), která se uskutečnila v newyorském EFA Project Space a jíž iniciovali umělci Pavla Sceranková a Dušan Záhoranský ve snaze podpořit dialog mezi umělci z Prahy a New York City. Apparatus 2.0 tento zájem prohlubuje umožněním spolupráce na dálku mezi stejnými umělci a následným přivedením newyorské skupiny do Prahy, aby se zde američtí umělci v týdnu před vernisáží setkali se svými českými protějšky.

Členové každé pracovní skupiny byli vyzváni k úvaze nad svými zkušenostmi – z různých měst, a tedy i z různých kulturních podmínek – aby zjistili, jak tyto aspekty formují jejich umělecké chápání obrazů.

Některé z otázek, které umělci položili:

  • Jak vypadá východo-západní deník minulosti?
  • Jaký smysl pro nás má decentralizovaná, nesystematická a nespolehlivá knihovna?
  • Je umělecká tvorba aparát, který nás odvádí od naší smrtelnosti?
  • Budují se vědomosti (jako věž), nebo se dolují (z jámy)?
  • Čeho je umění řešením?


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Apparatus 2.0: Nespolehlivá knihovna