Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Antikontext – Linda Wrong, Julius Reichel, Adam Tureček

17. 2.-20. 3. / Galerie Via Art / Instalace

Do 20.3.2020 bude v Galerii Via Art, Resslova 6, Praha 2, přístupná zajímavá a hustá výstava Antikontext – Linda Wrong, Julius Reichel, Adam Tureček. Výstava je otevřena ve dnech úterý – čtvrtek 13 – 18 hod, v pátek 13 – 17 hod.

ANTIKONTEXT – situace, ve které nic neexistuje nebo se neděje. A to nelze pomocí ničeho vysvětlit.

Absorbující unspecific instalace spojující tři naprosto rozdílné autory:

Linda Wrong

2016–2019 Ateliér sochařství I AVU / Škola Lukáše Rittsteina
2018 Indonesian Institute of the Arts, Yogyakarta, Indonésie
2015 Ateliér intermediání tvorby II / Škola Dušana Záhoranského a Pavly Scerankové
2013–2014 Ateliér monumentální tvorby / Škola Jiřího Příhody

„Ve své práci se zaměřuji na hledání rovnováhy a harmonie v dnešní disharmonické době. Jde o hledání nejuspořádanějšího stavu v zakřivení časoprostoru, toho, co vnímám jako teď a tady. Zároveň pracuji se symboly, které se objevují napříč uměním, a stavím je do novodobých konstelací. Deformuji, překrucuji, rozehrávám mezi nimi vlastní hru a dávám je do kontextu nejen současné doby, ale i mé osobní mytologie.“

……….

Julius Reichel v roce 2017 absolvoval ateliér intermediální konfrontace u Jiřího Davida na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Na české umělecké scéně vystavuje (formou silného kobercového náletu) jak samostatně, tak v rámci seskupení Black Hole Generation, jehož součástí jsou např. malíři David Krňanský, Martin (Maťko) Lukáč nebo Namor Ynrobyv (Roman Výborný). V roce 2016 BHG představila v rámci výstavy v galerii Nevan Contempo svůj umělecký manifest s názvem „BHG Pure Hate“, který pokračoval o rok později verzí 2.0 a sérií výstav Krysí díra.

……….

Adam Tureček je designér ze studia AAKKFOREVER, zabývající se průmyslovým a grafickým designem.

Vystudoval Umprum. Za svou práci získal několik nominací a ocenění. / např. Objev/Designér roku-CGD, Edida, BombaySapphire Glass Competition /.

……….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Antikontext – Linda Wrong, Julius Reichel, Adam Tureček