Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy a křest knihy Stanislav Setinský: To je Jeruzalém

Do 15.1.2020 bude v knihkupectví Xaoxax, Krymská 29, Praha 10, přístupná zajímavá výstava ke knize Stanislava Setinského: To je Jeruzalém.

Stanislav Setinský (Praha, 1985) vystudoval v ateliéru ilustrace a grafiky na pražské UMPRUM. Mezi jeho nejznámější díla patří: série grafických listů Apokalypsa aneb Nowiny strašliwé o konci swěta, pro nakladatelství GplusG ilustroval tři knihy Etgara Kereta. Věnuje se komiksu, ilustraci a hraní v punkové kapele Kočkolit. Jeho poslední autorská kniha To je Jeruzalém je bohatý obrazový slovník, který vznikl přimo v Izraeli a také v chatce v zahradní kolonii na Veleslavíně. (Převzato z Tabookového Baedekru.)

To je Jeruzalém (Baobab, 2019) navazuje na populární sérii obrazových průvodců po světových městech (To je … / This is …), které nakreslil a napsal Miroslav Šašek a v posledních letech je vydává nakladatelství Baobab. Díky nadaci Miroslava Šaška vznikly tři nové knihy v této řadě, mimo Jeruzaléma kniha To je Praha Michaely Kukovičové a Olgy Černé a To je Istanbul Terezy Říčanové. Henning Wagenbreth chystá obrazovou knihu o Berlíně a Jindřich Janíček o New Yorku.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy a křest knihy Stanislav Setinský: To je Jeruzalém