Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy a křest knihy Maďarské památky v ČR

Do 29. 1. 2016 bude v galerii ve 2.patře Maďarského Institutu, Rytířská 27, Praha 1, přístupná výstava Maďarské památky v ČR.  Současně s vernisáží proběhl i křest stejnojmenné knihy.

Je uchováván meč sv. Štěpána v Praze? Byl Kazinczy vězněn v Brně?

Maďaři a Češi byly sousedy po staletí a mezi vládnoucími dynastiemi obou zemí se uzavřelo nejedno manželství. Kromě toho vznikl nespočet obchodních, politických a osobních vztahů mezi oběma národy. Česká republika je bohatá na památky a památná místa, která vypovídají o těchto vztazích. Bohatě ilustrovaná publikace mapuje styčné body maďarské a české historie a podrobně představí česká města, stavby a památná místa spojená s maďarskými dějinami.

Kniha Jánose Kokese představuje maďarské památky v České republice. Jedinečný průvodce pražského zpravodaje Maďarské tiskové kanceláře je prvním z plánované série, která představí maďarská památná místa v okolních zemích se společnou minulostí.

http://www.praga.balassiintezet.hu/cz/homecs/7-slideshow/807-magyar-emlekek-cssehorszagban-cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy a křest knihy Maďarské památky v ČR