Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy a křest Juliána Chomová, scénář Klára Kolářová: Hafanova dobrodružství

Do 1.3.2017 bude v knihkupectví Xaoxax, Krymská 29, Praha 10, přístupná výstava Juliána Chomová, scénář Klára Kolářová: Hafanova dobrodružství.

Juliána Chomová (*1988) je zajímavá a činorodá ilustrátorka. Po studiích v Bratislavě absolvovala v Ateliéru Ilustrace a grafiky na pražské UMPRUM. Spoupracuje s volným uskupením KudlaWerkstatt (s Evou Macekovou a Lukášem Parolkem). Ilustrovala komiksovou knihu pro děti Šlabikár Päťmestia (Knižná dielňa, 2013), která získlala ocenění Nejkrásnější kniha Slovenska. Je autorkou vizuálu letošního festivalu Lustr. Spolu se scénáristkou Klárou Kolářovou vytvořily komisk Magnus X91 (Kudlapress, 2014). S toutéž autorkou spolupracovala i na trilogii výtvarných pracovních sešitů pro děti – Hafanova dobrodružství, která byla pokřtěna ve čtvrtek 9. února 2017 v knihkupectví a galerii Xaoxax. Během února se bude konat výstava ilustrací a dílna pro děti (termín bude upřesněn).
Na tomto sešitu pro děti ceníme, že hlavní postava Hafan není žádný stoprocentně kladný, hodný hlavní hrdina. Hraje spíš roli kamaráda a spiklence, je trochu potměšilý a taky podivín. Zkrátka nemoralizuje a je s ním zábava.

O sešitech Hafanova dobrodružství:

Mistr Hafan se vydává na cestu za kamenem moci Roxašutrem. Kdo Roxašutr najde, tomu se splní jedno přání. Mistr Hafan by chtěl mít svoje město, kde by nemusel poslouchat otravné zákazy a příkazy dospělých. S pomocí dětského čtenáře se mu podaří vše, co si zamane a nakonec postaví vysněné město! Jenže události vezmou trochu jiný spád, než by si mistr Hafan přál.
Interaktivní trilogie hafanova dobrodružství rozvíjí tvořivost a sociální zručnost malých čtenářů. Je inspirovaná volnočasovými sešity Albatrosu z šedesátých let. Dítě se stává hafanovým parťákem hned na začátku příběhu. Jediné, co potřebuje malý čtenář na cestu, jsou pastelky, nůžky a kus důvtipu.
Pro deti od 8 let.
Knihu vydalo a vytisklo nezávislé nakladatelství Kudlapress v Praze v nákladu 200 ks.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy a křest Juliána Chomová, scénář Klára Kolářová: Hafanova dobrodružství