Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy 95 let Českého PEN klubu

Do 28.3.2020 bude v chodbě v přízemí Klementina, Klementinum 190, Praha 1 (vstup přes vrátnici), přístupná velmi zajímavá výstava 95 let Českého PEN klubu.

Už devadesát pět let chrání dříve Československý a poté Český PEN klub svobodu slova a tisku. S tímto úmyslem založil Karel Čapek 15. února 1925 PEN klub a stal se jeho prvním předsedou. Na jeho místě se pak vystřídaly osobnosti jako Anna Marie Tilschová, Vítězslav Nezval, Adolf Hoffmeister, Jiří Mucha, Ivan Klíma nebo Jiří Stránský, čestným předsedou byl také Václav Havel. Výstava 95 let Českého PEN klubu je rozšířenou verzí z roku 2015, vznikla díky spolupráci s Literárním archivem Památníku národního písemnictví a představuje dosud nezveřejněnou korespondenci, dokumenty a fotografie z činnosti organizace.

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Honza Ch.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy 95 let Českého PEN klubu