Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy 50 let malby Karla Práška

16. 8.-4. 9. / Nová síň / Malba

Už jen do 4.9.2016 bude v Galerii Nová síň, Voršilská 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů 50 let malby Karla Práška. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Karel Prášek se narodil v roce 1950. Ve svých obrazech dokáže nabudit plejádu pocitů štěstí, ale i hrůzy, jemnosti, tajemna, krásy a nakonec i ošklivosti. Nabízí nejen pokoru, ale i raketový rozlet kybernetického stroje. Tak jako zahradník nabízí paletu rozkvetlých růží, dočkáme se u Karla Práška kvetoucích obrazů i odkvetlého smutku.
Dřina, tápání a neklid jsou ukryty v tvořivé práci a odříkání.
Střídavě žije a maluje v Praze a v Božejově. Vystavuje jak samostatně, a to doma i v zahraničí, tak také společně s Novým sdružením pražských umělců.

Text: Jaroslav ČernýFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy 50 let malby Karla Práška