Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy 33 let Rock Café

26. 1.-8. 3. / Rock Café / Hudba

Do 8. 3. 2024 je v klubu Rock café, Národní 20, Praha 1, zdarma přístupná velmi zajímavá výstava 33 let Rock Café.

Legendární pražské Rock Café slaví 33 let! Historie tohoto kultovního klubu sahá téměř až k sametové revoluci, krátce po ní se zde totiž uskutečnily první akce. Za více než tři dekády se klub stal epicentrem pražského kulturního dění a stál u zroda mnoha hvězd. Rock Café se stalo také symbolem svobody a kreativity a hostilo nespočet domácích i zahraničních umělců. Součástí oslav Kristových let je také výstava, která nabízí unikátní pohled na vývoj klubu od jeho počátků přes 90. léta, až po současnost.

Návštěvníci mají možnost prozkoumat bohatou sbírku historických letáků, plakátů a zine programů, které dokumentují různé kulturní události a významné momenty klubu. Zvláštní pozornost je věnována vztahu mezi klubem a Václavem Havlem, bývalým prezidentem České republiky. Výstava také zahrnuje působivé vizuální materiály týkající se architektury a rekonstrukcí, které ukazují, jak se klub vyvíjel v průběhu let. Velmi důležitým momentem v historii klubu byla demonstrace a boj za zachování Rock Café, kdy klubu hrozilo jeho uzavření.

Výstava 33 let Rock Café je nejen poctou minulosti, ale také pohledem do budoucnosti tohoto kultovního prostoru, který stále zůstává důležitým centrem pro hudební, divadelní a umělecké komunity.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy 33 let Rock Café