Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy 21 let soutěže Czech Press Photo

Pouze do 13.2.2016 bude v podzemní galerii Českého centra, Rytířská 31, Praha 1, přístupná zajímavá výstava 21 let soutěže Czech Press Photo.

Výstava mapuje 21 ročníků soutěže CZECH PRESS PHOTO. Skládá se z 21 vítězných fotografií soutěže a 29 vybraných fotografií z ročníků Czech Press Photo. Tento reprezentativní výběr 50 novinářských fotografií od různých fotografů, mapuje prostředí a vývoj novinářské fotografie, která vytváří obraz České republiky i mimo ni.

Soutěž Czech Press Photo se koná každoročně od roku 1995. Jejím cílem je přinášet nezávislé obrazové svědectví o životě tak, jak je vidí doma i ve světě profesionální žurnalisté žijící v České nebo Slovenské republice. A rovněž snaha podporovat zájem o vizuální žurnalismus jako prostředek mezilidského poznání a porozumění.

Připraveno ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí a Czech Press Photo.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy 21 let soutěže Czech Press Photo