Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy 2+1: Janovský, Tytykalo, Retterová

Do 26. 8. 2021 bude v nově zpřístupněné pobočce Skautského Instutu v Rybárně, U Sovových mlýnů 134/1, Praha 1 – Kampa, přístupná velmi zajímavá výstava  2+1: Janovský, Tytykalo, Retterová.

Je to tady, Rybárna se pootevírá veřejnosti! Letní provoz ve Skautském institutu v Rybárně započne společnou výstavou Jakuba Janovského, Jakuba Tytykala a Lindy Retterové.
Proměna 2+1 balancuje na pomezí výstavy a specific-site perfomance. Tři umělci zachytí proměnu bývalé rybí restaurace a kanceláří Českého rybářský svazu v kreativní prostor, v němž se idee mění v realitu.
Rybárna se po sedmi letech prázdnoty promění v živé místo, v němž se budou materiály proměňovat v užité předměty, zašlé objekty ožijí renovací, nefunkční věci dostanou nový život. A prostor dostane i kultura.
Linda Retterová proměňuje oblečení ze second handů a strojově vyrobený textil v jedinečné kusy. Jakub Janovský i Jakub Tytykalo proměňují realitu pod dojmem imaginace a fascinací, výsledkem je sugestivní výtvarný jazyk.
A pokud chcete přispět k tomu, aby se Rybárna co nejdříve otevřela ve vší parádě a se vším potřebným vybavením, koukněte na hithit.cz/rybarna


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy 2+1: Janovský, Tytykalo, Retterová