Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy 2 obrazů Kláry Sedlo a stálá výstava Özlem Akin

Nejméně do 30.9.2017 budou v nově otevřené galerii Artery Prague, Gorazdova 9, Praha 2, k vidění postupně přidávané obrazy Kláry Sedlo (zatím tu jsou dva) a také stálá výstava Özlem Akin.

Klára Sedlo (*1993) je známá hororovou a komediální tématikou svých děl. Tyto dva žánry nezpracovává jen odděleně, ale často je kombinuje také v rámci jednoho celku. Předmětem její tvorby jsou skličující motivy, absurdní objekty a upozorňování na rozdíly mezi klasickou malbou a kýčem. Vše zmíněné nalézáme v sérii Absurdno, kterou Klára buduje kontinuálně po celou dobu své kariéry.

V Praze žijící a tvořící, v Turecku oceněná režisérka a filmová animátorka Özlem Akin otevřela v Gorazdově ulici na Praze 2 multifunkční galerijní prostor ARTERY PRAGUE se svým partnerem, Matoušem Horalem.

ARTERY PRAGUE slouží nejen galerijním účelům, ale hostům pro potěchu nabízí i kvalitní lahvová vína nebo piva z malých pivovarů a cidery.

Jdeme proti myšlence galerie jako sterilního prostoru, prosazujeme cestu ve které se umění prezentuje ve více „živém“ prostředí. Zároveň čerpáme inspiraci z rozličných kabinetů kuriozit, pohybujeme se někdy na hraně (a za ní) faux taxidermie.

Vyučujeme techniky používané pro výrobu většiny vystavených děl. V prostorách galerie máme k dispozici učebnu a dílnu pro workshopy včetně základních nástrojů a nářadí.

Oslovujeme jak jednotlivce tak skupiny a firmy s nabídkou workshopů jako formy teambuildingu.
náš facebook: facebook.com/arteryprague

náš instagram: instagram.com/arteryprague

Özlemin web: www.ozlemakin.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy 2 obrazů Kláry Sedlo a stálá výstava Özlem Akin