Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy 100 let národních parků USA

Do 15.4.2017 bude ve Vnitroblocku + Signature store & Café, Tusarova 31, Praha 7, přístupná velmi zajímavá výstava fotografií 100 let národních parků USA.

Otevřeno Po-So: 11.00 až 22.00, Ne: 11.00 až 19.00, vstup zdarma.

Spisovatel Wallace Stegner nazval americké národní parky “tím nejlepším nápadem, jaký jsme kdy měli.“ Od roku 1916 tento nejlepší nápad rozvíjí organizace National Park Service. Letos slaví sté výročí a k této příležitosti se uskuteční výstava prezentující příběh a historii národních parků.

Neexistuje lepší způsob, jak oslavit sto let National Park Service, než vyrazit do přírody. Hned druhým nejlepším nápadem je navštívit výstavu 100 let národních parků v USA.

Díky výstavě objevíte místa jako Yellowstone nebo Yosemite, ale i fascinující příběh historie národních parků a jejich zakladatelů. Pro americké národní parky jsou totiž důležité nejen místopisné názvy, ale taktéž jména jejich objevitelů a tvůrců. Galen Clark, John Muir, Theodore Roosvelt. Díky těmto pionýrům ochrany vzácných území se americká myšlenka zřizování národních parků záhy přenesla přes oceány do všech koutů světa. Národní parky a jejich počet od té doby bují jako divoká fauna a flora v nich.

Díla od nejlepších světových fotografů Vám pomohou zapomenout na všední starosti a ponořit se do objevování poselství, které je pro nás v přírodě přichystáno.

Jimmy Chin, Pete Souza, Corey Rich a mnozí další jsou fotografové, díky kterým budete okouzleni přírodou stejně jako John Muir ve více než 145 let staré knize Mé první léto v Sieře Nevadě. Její přečtení je mimochodem třetím nejlepším nápadem, jak oslavit výročí amerických národních parků.

Pořádá spolek JAKO BYCH TU NEBYL a Discover Now.

Více informací a termíny v dalších městech ►www.jakobychtunebyl.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy 100 let národních parků USA