Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy 100 let Fotoklubu Čáslav

Do 30.6.2019 bude v Dusíkově divadle, Masarykova 194, Čáslav (cca 1 hodinu rychlíkem z Hlavního nádraží Praha a pak cca 10 min pěšky), přístupná krásná výstava 100 let Fotoklubu Čáslav.

FOTOKLUB ČÁSLAV slaví 100. výročí svého založení

Na Nové scéně čáslavského Dusíkova divadla proběhla v úterý 14. května 2019 vernisáž výstavy pořádané k příležitosti 100. výročí založení Fotoklubu Čáslav. V rámci expozice zde jsou poprvé v podobném rozsahu prezentovány jak dokumenty dokladující činnost klubu v uplynulém století, tak historické snímky a ukázky tvorby jeho současných členů.

Čáslavský fotoklub čelil v minulosti restriktivním opatřením různých politických režimů, několikrát musel svoji činnost přerušit, ale vždy se jeho členům podařilo po kratším či delším období na původní aktivity navázat a pokračovat v práci. Díky tomu patří k nejstarším českým klubům fotografů v naší zemi, který existuje až do dnešních dnů.

Podklady k výstavě shromažďovali členové fotoklubu systematicky již několik let a díky jejich úsilí se například podařilo u rodin původních zakladatelů objevit unikátní autentické materiály dosvědčující vysokou aktivitu a úroveň fotografické tvorby tehdejších členů. Některé z nich jsou prezentovány v rámci výstavy.

Součástí oslav 100. výročí založení Fotoklubu Čáslav bude také reprezentativní almanach obsahující nejen veškeré dokumenty a fotografie vystavené v Dusíkově divadle, ale mnoho dalších materiálů týkajících se bohaté historie klubu a současných aktivit místních fotografů. Almanach bude vydán coby třetí svazek edice uměleckých publikací Picturis.

Role kurátora výstavy a autora připravovaného almanachu se ujal Petr Svoboda, emeritní ředitel mostecké galerie, a na realizaci projektu se vedle Dusíkova divadla podílejí rovněž Město Čáslav, Městské muzeum a knihovna Čáslav, v jehož depozitu se nacházejí originály některých fotografií, a místní spolek Třiatřicet.

Záštitu nad celou událostí přijal čáslavský starosta JUDr. Vlastislav Málek.
Podrobnosti a aktuální informace naleznete na webu www.fotoklubcaslav.cz a na facebookové stránce www.facebook.com/fotoklub.caslav
Ing. David Novák, předseda Třiatřicet, z.s.
__________________________________________________
odkaz na něco dalšího z historie klubu:

Historie fotoklubu

seznam vystavujících:viz plakát
vystavené fotografie již nežijících autorů: Paďouk st., Paďouk ml., Volák, Starý, Černík st.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy 100 let Fotoklubu Čáslav