Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavního projektu Neboj, neboj!

končí 2. dubna / Atrium na Žižkově / Instalace

Do 2. 4. 2023 bude v Atriu na Žižkově, Čajkovského 12, Praha 3, přístupná zajímavá interaktivní výstava výstavního projektu Neboj, neboj!

Se strachem se rodíme a potkáváme ho celý život. Je v zájmu nás všech, abychom se jako společnost naučili o svoje obavy zajímat, abychom se s nimi naučili zacházet a dokázali je se svými blízkými sdílet. Strach není ostuda. A není to ani nástroj. Strach je jedna ze čtyř základních lidských emocí, stejně tak jako radost, smutek a vztek.

Výstavní projekt Neboj, neboj! provede návštěvníky strachem nejen jako obecným pojmem, ale zejména jako jejich osobní emocí. Pomůže (nejen dětem) nahlédnout hravě a kreativně fenomén strachu z různých úhlů pohledu.

Neboj, neboj! je interaktivní výstava pro malé i velké. Představuje nejrůznější podoby našeho strachu, důvody, kde se bere a jak se s ním vypořádat. Neboj, neboj! otevírá témata emocí v rodině, ve škole, ve městě, v přírodě, nebo i těch zcela iracionálních, které však k životu také patří.

Výstava se inspiruje stejnojmennou úspěšnou knihou, jejímiž autory jsou Milada Rezková, Lukáš Urbánek a Jakub Kaše.

K výstavě bude připraven edukační program pro školní skupiny, který povedou zkušení lektoři. Pokud máte o program zájem, kontaktujte nás prosím na kristyna.kalivodova@zatrojku.cz.

Kurátor: Fuczik
Umělci: Milada Rezková, Lukáš Urbánek
Sound design: Martin Hůla
Grafické zpracování: Jakub Kaše
Architektura a instalace: Honza Tomšů a kolektiv Omlouvámesepardón
Grafika: Irena Mandič
Vedení galerie: Marie KašparováFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavního projektu Neboj, neboj!