Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavního bloku minifestivalu BOKEM 2017

Do 31.7.2017 bude ve výstavních prostorách projektu Hybernská 4, Praha,1,  přístupný výstavní blok minifestivalu BOKEM 2017.

Výstavní blok festivalu BOKEM představuje projekty osmi umělců, které se nějakým způsobem dotýkají práce s textem. V prostorách galerie Hybernské 4 na návštěvníky bude čekat poezie, komiks, písmo, ale třeba i tradiční malba nebo objekt.

Tradiční vztah obrazu a písma, ale také všechno, co na běžných poličkách nenajdete. Deník jako autorská kniha, písmo jako obraz, ale i díla vycházející z historických spisů nebo fotografická dokumentace města jako literární múzy. Všechno, co se do literatury nevešlo.

Vystavující:

Štěpánka Jislová – Kalifornská pobřeží
Nikola Klinger – Noční série
Michal Kocourek – Černé zrcadlo
Martin Lee – Hodina psa a vlka
Panochová/Unzeitigová/Zvoníček – Lidi se ovlivňujou
Petra Skořepová – Komunikátory
Tomáš Staněk – O/B/R/A/S
Lucie Šťastná – Půlrok

ANOTACE
Štěpánka Jislová – Kalifornská pobřeží
https://www.facebook.com/stepanka.jislova.illustrations/
Hostiny zaoceánských letů, palmy, automaty na laptopy, prázdné jízdní pruhy pro auta s více než jedním cestujícím a ulice LA jako stanové městečko chudiny. Komiksový deník z jednoho slunečného listopadu 2016 v kalifornském městě Orange.

Nikola Klinger – Noční série
https://vimeo.com/user11496341

Michal Kocourek – Černé zrcadlo
https://www.facebook.com/Yeronym-Art-and-Illustration-184091244995289/
Série ilustrací popisujících vyvolané halucinace a duševní stavy při praktikování rituálu popsaného ve spisu Experimentální démonologie ze začátku minulého století.

Martin Lee – Hodina psa a vlka
Donekonečna pitvané město, chycené mezi turisty, billboardy, bordely a každodenní život jeho obyvatel. Série fotografií jako reportáž kolize dvou světů v čase mezi soumrakem a svítáním.

Panochová/Unzeitigová/Zvoníček – Lidi se ovlivňujou
http://panochova.cz/ http://terezieu.tumblr.com/ http://zvonicek.cz/
Mlha z hloubky. Světlo z výšky. Tři sobi se brodí prachem znaků a otevírají bedny významů. Poezie, která na sebe asociačním způsobem reaguje a navazuje, tvoří shluky, místa se zvýšeným výskytem sebe samé a krystalizuje na starých zdech.

Petra Skořepová – Komunikátory
Komunikátory – interaktivní objekty, které s jistou nadsázkou otevírají prostor pro sebereflexi a otázky ohledně komunikace.

Tomáš Staněk – O/B/R/A/S
https://cbro-tkrvo.tumblr.com/
Interaktivní instalace z pěti obrazů nesoucích po jednom písmenu, rozmístěných po zdi v libovolném pořadí a kompozici. Z písmen vzniklému slovu je odebraná jeho kvalita obsahová, výměnou však nabývá rozměry estetické, vyplňuje prostor, ožívá na zdi.

Lucie Šťastná – Půlrok
Autorská ilustrovaná kniha jako osobní experiment uchovávání vzpomínek a zážitků primárně obrazem namísto psaným textem. Na základě předem definovaného klíče „jedna kresba denně“ vznikl v období od října 2016 do března 2017 cyklus 179 kreseb částečně doplněných autentickými deníkovými zápisy.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavního bloku minifestivalu BOKEM 2017