Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstav World Press Photo a Koronavirus – Život v nouzovém stavu

Do 28.6.2020 bude v křížové chodbě a rytířském sále Staroměstské radnice, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a rozsáhlá výstava 63.ročníku World Press Photo, letos doplněná o výstavu Koronavirus – Život v nouzovém stavu.

Staroměstská radnice je první destinací, kam výstava zamířila po úvodní výstavě v Amsterdamu.

World Press Photo je mezinárodně uznávaná organizace, která udává směr v žurnalistické fotografii. Její rolí je také upozorňovat na celosvětové problémy, které se veřejnosti prostřednictvím fotografií snadno vstřebávají. Z těchto důvodů chceme znovu na tradici World Press Photo v Praze znovu navázat a informovat veřejnost. Společnost Czech Photo organizuje soutěž Czech Press Photo, Czech Nature Photo a mnoho akcí v oblasti fotografie. Převezení prestižního World Press Photo je dalším logických krokem k rozšíření aktivit v oblasti fotografie.

Koronavirová epidemie zasáhla i Českou republiku. Život se zastavil. Život se změnil. Jak život v nouzovém stavu ovlivnil práci fotoreportérů?

„Většina z nás podobnou zpravodajskou událost nezažila a já věřím, že ji zase dlouho nezažijeme. Rozhodně to byla a stále je zkušenost. Pro mě osobně bylo výzvou začít přemýšlet, jak by se krize okolo Covid-19 v Čechách dala ilustrovat pro okolní svět a zároveň být i ostražitý v tom se nenakazit. A tak stále dokola, nepřetržité dva měsíce přemýšlení, co vyfotím. Najednou jsem stál v prázdném centru Prahy či v opuštěných stanicích metra a neměl jsem z toho dobrý pocit. Ale asi nejvíc si z této krize budu pamatovat to ticho na Karlově mostě…“ Martin Divíšek/EPA

Výstava přestavuje 13 fotografů a 13 jejich pohledů na tuto výjimečnou dobu.

Lukáš Bíba (Economia a. s.)
Ondřej Deml (ČTK)
Martin Divíšek (EPA)
Petr David Josek (AP)
Lenka Klicperová
Dan Materna (MAFRA a.s.)
David Neff (MAFRA a.s.)
Nguyen Phuong Thao (Reflex)
Barbora Reichová (Český olympijský výbor)
Michal Růžička (MAFRA a.s.)
Michal Sváček (MAFRA a.s.)
Jarmila Štuková
Roman Vondrouš (ČTK)

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstav World Press Photo a Koronavirus – Život v nouzovém stavu