Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstav Věda fotogenická 2014 + Česká inovace

Do 12.11.2015 bude v Českém centru, Rytířská 31, Praha 1, přístupné zajímavé výstavy Věda fotogenická 2014 + Česká inovace.

VĚDA FOTOGENICKÁ 2014

Přijďte se podívat na výstavu fotografií pracovníků Akademie věd ČR!  Věda je pro nás cestou poznání a získávání nových znalostí. Výsledky našeho bádání můžeme šířit přednáškami, odbornými publikacemi, konkrétními patenty… ale věda nám poskytuje také prostor pro kreativitu, opuštění čisté racionality a ponoření se do světa fantazie, ukazuje nám svět v abstraktních rozměrech, které se snažíme přiblížit právě touto výstavou.

Užijte si s námi svět vědy optikou objektivů našich vědců a vědkyň! Všechny fotografie, které byly přihlášeny do soutěže, si můžete prohlédnout na stránkách www.vedafotogenicka.cz, kde také najdete veškeré informace o soutěži a jejích pravidlech. Fotosoutěž je společným projektem Akademie věd ČR (Středisko společných činností AV ČR, v. v. i., Kancelář Akademie věd ČR) a spolku Fórum Věda žije! Mediálním partnerem je časopis Vesmír.

ČESKÁ INOVACE 2014 

Představení vítězného projektu soutěže Česká inovace 2014 s názvem Pitná voda a peletky z prasečí kejdy. Expozici o unikátním systému filtrace kontaminované vody bez použití chemie doplňuje projekt Hydronaut zabývající se vývojem jedinečného experimentálního zařízení pro vědce a výcvik astronautů. Toto zařízení bude sloužit také jako platforma pro vývoj testování a iteraci bezpečnostních a exekutivních procesů pro pilotované vesmírné lety a mise pod vodní hladinou.

Výstavy jsou součástí Týdne vědy a techniky:

www.tydenvedy.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstav Věda fotogenická 2014 + Česká inovace