Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstavy měsíce instantní fotografie: Expolaroid v Praze

9. 4.-15. 5. / Polagraph / Fotografie

Do 15. 5. 2015 poběží v několika pražských galeriích měsíc instantní fotografie: Expolaroid v Praze. Jednou z hlavních výstav bude výstava kolektivu 1Instant France v galerii – obchodu Polagraph, Husinecká 14, Praha 3 (kousek nad VŠE, otevřeno Po–Pá 12.30–18.30). V rámci Expolaroidu nám v Polagraphu 1Instant France, kolektiv mezinárodních autorů, poodkryje jakousi mozaiku ze své společné tvorby. Jejích snímky dokazují rozmanitost a obrovské možnosti Polaroidu 600 SX-70 a Image Spectra.

Praha se letos opět stane mekkou polaroidové tvorby díky celosvětovému projektu Expolaroid. Původně francouzský projekt oslavující znovuzrození polaroidu a instantní fotografie, který si za dobu své existence získal příznivce po celém světě, se v roce 2014 poprvé konal také v Praze. Letošní ročník na úspěch předchozího navazuje a přináší ještě více příležitostí nechat se vtáhnout do tohoto instantního světa.

V průběhu celého dubna 2015 na fanoušky instantní fotografie čekají výstavy, besedy a workshopy nabité svěží inspirací v tomto bezprostředním uměleckém směru.

Slavnostní zahájení se odehrálo 9. dubna 2015 v galerii Polagraph. Následovat bude série dalších akcí odehrávajících se v pražských kavárnách a na dalších místech. Jednou z nich je workshop Mikyho Arsenjeva v galerii Polagraph. Následovat bude například i beseda s fotografem Lukášem Erbou.

Nový svět, I need Coffee a Boho
Představíme i čerstvý projekt spud, na kterém galerie Polagraph spolupracuje. Jde o polaroidového průvodce po Praze, jenž nevšední formou upozorňuje na zajímavá místa a podniky. Výsledek mapování města s Polaroidem v ruce si můžete prohlédnout na webových stránkách www.spud.cz. Snímky budou vystaveny přímo v prostorách vybraných míst, kde původně vznikly, tedy v kavárnách Nový svět, I need Coffee a v obchůdku Boho.

V kavárně Nový svět navíc Miky Arsenjev vystavuje svoje krásné polaroidové portréty, jež jste už viděli v Polagraphu, ale jež doplnil mnoha novými kousky.

Nový svět / Nový svět 2
Po–Ne: 11.00–19.00

I need Coffee / Na Moráni 7
Po–Pá: 8.00–20.00
So: 10.00–17.00

Boho / Francouzská 76
Po–Pá: 12.30–18.30

Pracovna
Zde budete mít jedinečnou možnost zhlédnout snímky těch nejlepších autorů polaroidové webové galerie PolaroidLove.cz/gallery.

David Orsava, portrétista, jemuž je inspirací běžný život, vás ohromí svou schopností zachytit osobnost a náladu. Námětem jeho snímků je člověk v určité vazbě na místo, ke kterému má hlubší vztah. Fotí výhradně na analog.

Vojtěch Pejša, fotograf holdující experimentům, používá Polaroid SX-70. Oceňuje především „jednoduchou“ práci, kterou se snaží dovést až kamsi za hranice všech existujících možností.

Jakub Boháč pracuje v Polagraphu a ve volném čase se nejraději věnuje experimentování s kinofilmem, příležitostně s měchovým polaroidem. Nejčastěji dokumentuje život kolem sebe.

Vlkova 36, Praha 3
otevřeno po-pá 8.00 – 22.00

MusicTown
Kuba Sedláček, majitel obchodu MusicTown, obrovský hudební nadšenec, má už docela pěknou sbírku podepsaných polaroidů výrazných osobností. Svým Instaxem takto dokonale mapuje nejen českou hudební scénu a v rámci Expolaroidu snímky vystaví pro veřejnost.

Ondříčkova 22, Praha 3
otevřeno po-pá 10.00 – 19.00, so 10.00 – 15.00

fusion hotel
V prostorách recepce fusion hotelu vystavujeme snímky týkající se projektu PolaroidLoveMINITour, který jsme uskutečnili za podpory MINI Česká republika. Byl jakýmsi pátráním po stopách instantní fotografie, v rámci něhož jsme navštívili Bratislavu, Vídeň a Mnichov. Na jaře chystáme pokračování této cesty.

Panská 9, Praha 1
otevřeno nonstop

http://www.polagraph.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstavy měsíce instantní fotografie: Expolaroid v Praze