Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstav festivalu TAKE CARE

Do 2.9.2018 budou v Ambitu kláštera u Panny Marie Sněžné, Jungmannovo náměstí 18, Praha 1, a v přilehlé Františkánské zahradě přístupné zajímavé výstavy uměleckého festivalu TAKE CARE.  Otevřeno denně 10:00 — 18:30.

Vystavující umělci v Ambitu
Filip Dvořák, Anna Hulačová, Aleš Novák, Johana Merta, Róber Palúch. Čestným hostem výstavy je Věra Nováková.
Kurátorka Šárka Telecká

Vystavující umělci ve Františkánské zahradě
Barbora Kolouchová, Matouš Lipus, Katarina Hudačinová, Aleš Novák
Kurátor Aleš Novák

TAKE CARE je první ročník uměleckého festivalu reflektující Světový den modliteb za péči o stvoření, který vyhlásil papež František ke dni 1. září každého roku, ale tradici má již od roku 1989. Nejrozsáhlejší částí festivalu jsou dvě výstavy v Ambitu kláštera františkánů při kostele Panny Marie Sněžné a ve Františkánské zahradě, které doprovází bohatý doprovodný program.

Festival pořádá spolek Umělecká platforma Karavana ve spolupráci s českou provincií Řádu menších bratří františkánů.
Záštitu nad festivalem převzal Mgr. Libor Michálek, MPA, senátor Parlamentu České republiky a Mons. Tomáš Holub, biskup plzeňský.

Spolek Umělecká platforma Karavana je seskupením pro vzájemnou inspiraci, propojení a podporu umělců s křesťanskými hodnotami a vyznáním. www.karavana.siteFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstav festivalu TAKE CARE