Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstav Eduard Ovčáček & Peace Please!

4. 3.-29. 4. / Galerie Artinbox / Fotografie

Do 29. 4. 2022 budou v galerii Artinbox, Perlová 3, Praha 1, přístupné velmi zajímavé výstavy Eduard Ovčáček & Peace Please!.

Eduard Ovčáček: FOTOGRAFIKA
kurátorky:
Nadia Rovderová, Alena Zykmundová
úvodní text k výstavě: Jiří Machalický
 
Výstava, kterou jsme zahájili v předvečer 89. narozenin autora, představí jeho nejnovější experimentální tvorbu na pomezí fotografie a grafiky.
Mnohostranný umělec Eduard Ovčáček (*5. 3. 1933) využívá média grafiky, vizuální a konkrétní poezie, koláž, malbu, plastiku, lettristickou fotografií i instalaci. Autor byl v roce 1960 jedním ze zakladatelů umělecké skupiny Konfrontace soustředěné na informel, v roce 1967 jedním ze zakladatelů Klubu konkretistů. Eduard Ovčáček ve své tvorbě zkoumá především písmo a znaky, je přední osobností lettrismu v českém, československém i v celosvětovém měřítku.
Výstava se koná za podpory Státního fondu kultury. Děkujeme!
 
💣🖖Art is a Weapon!🖖💣
V klubu galerie jsme aktuálně zařadili část výstavy z roku 2014 PEACE PLEASE!, kdy jsme skrze díla 25 umělců reagovali na tehdejší události v Ukrajině a ruskou agresi. Po 8 letech se bohužel situace proměnila v celosvětově nebezpečnou válku. Projekt jsme doplnili o fotografie a videa od Zara Wildmoons a Eugen Kukla.
Katalog výstavy a umělecká díla budou určena k zamyšlení i k prodeji. Výtěžek bude skrze organizaci Člověk v tísni věnován na podporu Ukrajiny. 🇺🇦


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstav Eduard Ovčáček & Peace Please!