Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstav Brusel v Praze, Picasso ve Varšavě a Spolu v bublinách

Do 29.9.2018 bude v galerii Českého centra, Rytířská 31, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Brusel v Praze, Picasso ve Varšavě.

Pouze do 15.9.2018 pak bude tamtéž přístupná výstava komiksů Spolu v bublinách.  Všechny fotky z obou vernisáží: Petr.

Při příležitosti společného výročí České republiky a Polska si Česká centra ve spolupráci s Českým centrem ve Varšavě a Polským institutem v Praze připravily dvě výstavy. První nese název Brusel v Praze, Picasso ve Varšavě – design 1958 – 1968 a věnuje se československému a polskému designu 60. let. Návštěvníci Galerie ČC se mohou těšit na předměty každodenní potřeby, nábytek, hračky či elektrické spotřebiče ze soukromých sbírek Jana Jeništy a Filipa Speka.

Druhá expozice se jmenuje Spolu v bublinách – Polsko-české století v komiksu a vznikla na základě soutěže vyhlášené Českým centrem ve Varšavě a Polským institutem v Praze. Soutěže se zúčastnilo přes šedesát autorů, kteří se inspirovali českou a polskou historií a osobnostmi 20. století.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstav Brusel v Praze, Picasso ve Varšavě a Spolu v bublinách