Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstav „7 Statečných“ a Berliac a kolektiv PARIAS — Současný jihoamerický komiks (Komiksfest)

Do 30. 11.2015 budou v nové galerii Art Point, Gorazdova 9, Praha 2, přístupné dvě zajímavé výstavy, které jsou významnou součástí Komiksfestu: „7 Statečných“ a Berliac a kolektiv PARIAS — Současný jihoamerický komiks.

„7 statečných“

Skupinová výstava představuje více jak půl tuctu všestranných a zavedených výtvarníků tzv. Generace nula (Jiří Grus, Hza Bažant, Vladimir 518, Karel Jerie, Jaromír Plachý, Adolf Lachman a Tomáš Kučerovský) a ukazuje vývoj jejich komiksové tvorby a uměleckého směřování za posledních patnáct let.

Kurátor výstavy Adrian Kukal.

Berliac a kolektiv PARIAS — Současný jihoamerický komiks

U nás téměř neznámé jihoamerické tvůrce představí několik jmen z autorského kolektivu PARIAS. Japonskem ovlivněný Berliac (Argentina), neurózami posedlý Cegado (Venezuela), barvou zahlcující Martin Lopez Lam (Peru) a experimentální Nacha Vollenweider (Argentina). To vše jsou tvůrci, kteří dokazují, že komiksové alternativě se daří na celém světě.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstav „7 Statečných“ a Berliac a kolektiv PARIAS — Současný jihoamerický komiks (Komiksfest)