Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Vyhořelé múzy, vyléčená monstra. Diplomanti a diplomantky AVU 2021

Do 26. 9. 2021 bude přístupná výstava Vyhořelé múzy, vyléčená monstra. Diplomanti a diplomantky AVU 2021.

Otevřeno denně 14:00 – 20:00. Vstup zdarma.

Výstava probíhá v hlavní budově AVU,(U Akademie 4, P7), Škole architektury (U Akademie 2, P7) a Moderní galerie AVU (U Starého výstaviště 188, P7).

Výstava diplomantů každoročně seznamuje veřejnost s tušeními, sny i vizemi nejmladší generace výtvarných umělkyň*ců, architektů*ek i restaurátorů a restaurátorek absolvujících na nejstarší umělecké škole v Čechách. Leitmotivem letošní přehlídky je otázka, jíž je možné zmocnit se hravě, ale i pojmout velmi osudově. Totiž, jaké složky tradice (reprezentované dobře známými řeckými múzami) v očích a myslích studentů „vyhořely“, nebo zda vůbec múzické disciplíny a jejich pravidla jsou pro ně užitečné a funkční? A proč, častěji než o múzách, slyšíme vyprávět o léčení monster, čímž nemáme na mysli monstra skutečná, ale děsivé představy, které si o neznámém, cizím nebo nenáviděném vytváří někteří z nás. A jak se na historickém pozadí vyhoření a léčby vyjevují výzvy umění budoucnosti?     

Vstup na výstavu je zdarma, více na www.avu.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Vyhořelé múzy, vyléčená monstra. Diplomanti a diplomantky AVU 2021