Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Vojtěch Woody Troják: To Infinity and Beyond

6. 4.-8. 5. / Rock Café /

Do 8.5.2017 bude v klubu Rock café, Národní 20, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Vojtěcha Woody Trojáka: To Infinity and Beyond.

Milovníci komixů a ilustrace, umění současného i klasického, fanoušci hororové nadsázky a zejména hudební nadšenci zbystřete!
Srdečně Vás zveme na první autorskou výstavu grafických prací Vojtěcha Trojáka. Precizní díla, prokreslená do detailu, budou k vidění po celý měsíc duben v galerii pražského klubu Rock Café.
Výstava To Infinity and Beyond je průřez tvorbou, výběr prací, které si zaslouží velký formát. Hudební design je nejobsáhlejší kapitolou portfolia Vojtěcha Trojáka, kapelní merchandise, cover design hudebních nosičů ale hlavně plakátová tvorba, to vše bude zaručenou součástí výstavy, kterou byste si neměli nechat ujít.

Vojtěch Woody Troják, kterému nikdo neřekne jinak než Woody se narodil jedné sychravé lednové noci roku 1991. Od malička je pražským kvítkem s touhou patřit k Bratrstvu Kočičí pracky.
Během studií na SUPŠ a následně na Vyšší odborné škole Václava Hollara v něm postupně rostla vášeň pro plakátovou tvorbu umělců minulých i současných, kterou také s notnou dávkou zápalu studuje dodnes a rád se jí nechá inspirovat. K nejzásadnějšímu ovlivnění jeho tvorby přispěl například Jim Phillips, Frank Kozik, Scrojo, Vince Ray ale také velká jména tuzemské ilustrace jako Kája Saudek nebo Marcel Musil, který byl nakonec učitelem nejpovolanějším. V současné době Woody, jako grafik na volné noze, spolupracuje s řadou interpretů, festivalů a vydavatelství ze zahraničí, ale i z České republiky. Celoročně se stará o kompletní vizuální identitu hudebního festivalu Mighty Sounds, zastává funkci kreativce v reklamní agentuře a v přestávkách od kreslení se naplno věnuje své kapele The Rocket Dogz. Podpora hudební scény, ať z pohledu designového, tak z pohledu koncertního je pro něj důležitá a věřte, že ani jedna grafika by nevznikla bez hudby v uších.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Vojtěch Woody Troják: To Infinity and Beyond