Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Vojta Pavlíček: Newborn

Do 30.6.2017 bude v Depo gallery v areálu Pragovka Art District, Kolbenova 34A (metro Kolbenova), přístupná velmi zajímavá výstava Vojty Pavlíčka: Newborn.

„Obrazy Vojty Pavlíčka v sobě mísí jeho rozvinutou obrazotvornost, která neustále reaguje na veškeré stimuly, které ho obklopují“, představuje umělcovu tvorbu kurátor výstavy Christian Dominguez.

Pavlíčkův malířský projev je nekonvenční. Výstava představí umělce jako experimentátora, který pracuje s širokou škálou uměleckých možností i médií. Publikum se setká tváří v tvář s umělcovou vynalézavostí i otázkou jak si vážit a interpretovat umění, které krok po kroku boří náš dosavadní přístup. Jeho tvorba se vzdaluje tomu, na co jsme „esteticky“ zvyklí a vyzývá nás vnímat obrazy s otevřenou myslí. Divák je konfrontován s umělcovou představivostí, s obrovskou dávkou energie, enthusiasmu a touhou objevovat vše, co pro něj malba představuje. V nejnovějších dílech používá pastóznější barvu a rozmáchlejší tahy. Abstraktní obrazy jsou divoké, kombinují různé styly, období i malířské prvky s novými technikami.

„Můžeme se přesvědčit, že následoval svou vlastní a neopakovatelnou cestu, díky které jeho tvorba upoutává pozornost“, shrnuje výstavu Dominguez.

Vojta Pavlíček řadu let žil a tvořil v zahraničí, mj. v Paříži, kde se jeho dílo stalo součástí několika sbírek francouzských sběratelů. Spolupráce s vysoce respektovaným mezinárodním kurátorem je impulzem, který přispívá k dalšímu rozvoji kulturní scény v Art Districtu Pragovka.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Vojta Pavlíček: Newborn