Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Vlastimil Bareš: Obrazy z posledních let

Do 12. 9. 2021 najdete ve vinotéce, vinárně a galerii U posledního soudu, Jagellonská 8, Praha 3, zajímavou výstavu Vlastimila Bareše: Obrazy z posledních let.

Vlastimil Bareš je kmenovým autorem ArcusGallery, podílel se na několika tematických výstavách (například Dědeček automobil, babička lokomotiva, Andělíčci, andělé a andělky a další). Inklinuje k impresi a zaměřuje se hlavně na přírodu, lesy, háje, aleje. Věnuje se také městské architektuře, jeho oleje a akryly zachycují především Sázavu (v nedalekých Radvanicích se narodil), Kolín a Kutnou Horu. Jeho charakteristická perfekcionalistická práce štětcem a okouzlení barevnými tóny, kombinacemi a přechody, vše podtržené působivým využíváním světla, dala vzniknout další sérii osobitých, originálních a efektních výtvarných děl, z některých postavil i nejnovější výstavu.

V posledních letech se Vlastimil Bareš, který je autodidaktem, opět posunul kupředu. Svoji tvorbu odlehčil, již se tolik nezabývá vykreslením jednotlivostí a detailů, ale zaměřuje se čím dál více na vystihnutí nálady, čímž se dílo od díla, více a více přibližuje svým milovaným impresionistům.
Nejnovější Barešova výstava je opět sestavena především z portrétů města dvou katedrál, protože Kutná Hora je jedním z Barešových stálých a milovaných inspiračních zdrojů, nechybějí ale ani jeho nejrůznější pohledy do přírody a samozřejmě ani obrazy s pražskými motivy. Olejomalby doplňují i cenově dostupné faksimile Barešových obrazů na papíru a pohlednice.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Vlastimil Bareš: Obrazy z posledních let