Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Vladimír Skrepl: Amor a Psycho

1. 6.-12. 7. / DSC Gallery / Malba

Do 12.7.2016 bude v Galerii Dvorak Sec Contemporary, Dlouhá 5, Praha 1, přístupná výstava Vladimíra Skrepla: Amor a Psycho.

Tvorba Vladimíra Skrepla se vždy vymykala trendům české scény, stojí samostatně s velmi charakteristickým expresivním projevem. Její barevná živost a jistá asociálnost v námětech vytvářejí nenapodobitelné napětí. Jeho malba se natolik vzdaluje tomu, na co jsme „esteticky“ zvyklí, že vzbuzuje otřes.
Na výstavě Amor a psycho najdete v jeho obrazech a kolážích deformované primitivně zobrazené lidské postavy nebo zvířata na neutrálním barevném pozadí.

Vladimír Skrepl (1955), laureát Ceny Michala Ranného za rok 2008, patří mezi nejvlivnější a nejdůležitější postavy české výtvarné scény už od 80. let. Zůstává však i přes své rozsáhlé umělecké aktivity a pedagogické působení na Akademii výtvarných umění v Praze v očích „seriózní výtvarné kritiky“ a historiků umění jakousi anomálií, kterou sice nelze obejít, ale nikdo si s ní neví rady. (úryvek z textu Moravské Galerie)Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Vladimír Skrepl: Amor a Psycho