Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Vladimír Škoda: Harmonices Mundi / Johannes Kepler

28. 3.-4. 11. / Zámek Troja / Instalace

Do 4.11.2018 bude v Zámku Troja GhmP, U Trojského zámku 4/1, Praha 7-Troja, přístupná zajímavá a krásná výstava Vladimír Škoda: Harmonices Mundi / Johannes Kepler. Všechny ukázky z výstavy i fotky z vernisáže: Petr.

Sochař Vladimír Škoda působí ve Francii, nicméně se do vlasti vrací poměrně často a jeho díla nejsou českému publiku zcela neznámá. Doposud však jeho tvorba nebyla představena komplexněji, a tak ve spolupráci s Museem Kampa vznikl projekt, který se pokusí shrnout základní linie jeho díla v dosud nebývalém měřítku. Vladimír Škoda pracuje s abstraktními formami, které jsou inspirovány především kosmickými tělesy a s nimi souvisejícími teoriemi. Jeho tvorba byla v minulosti často exponována v historických interiérech i exteriérech, kde tvořila atraktivní kontrast zejména ke středověkému tvarosloví v kameni. V zámku Troja jeho práce používající chladné kovové materiály, zejména pak ocel a nerez, povedou dialog s bohatou strukturou barokní výzdoby i přírodní scenérie v zahradách.

 

Vladimír Škoda
*22. 11. 1942 Praha, od roku 1968 působí ve Francii, žije v Paříži
Sochař, pedagog

Studia:
1973-1975 Académie de France – Villa Medici v Římě
1969-1973 École Nationale Supérieure des Beaux Arts, Paříž, Francie, ateliér Césara Baldacciniho
1968-1969 Faculté des Lettres, Grenoble, Francie

Pedagogické působení
1994-2007 École Nationale Supérieure des Arts décoratifs, Štrasburk, Francie
1985-1994 École Supérieur d’Arts et de Design, Grand Luminy, Marseille, Francie
1979-1985 École Supérieur d´Art, Le Havre, Francie

Výstavy
Od roku 1969 se zúčastnil mnoha desítek samostatných i skupinových výstav

Zastoupení ve sbírkách
Jeho dílo je zastoupeno Centre Georges Pompidou, Paříž (Paris), ve sbírce FNAC, Paříž (Paris), FRAC Alsace, Selestat, FRAC Franche-Comté, Besançon, FRAC Languedoc-Roussillon, Montpellier, FRAC Limousin, Limoges, FRAC Provence-Alpes-Cote d’Azur, Marseille, Musée Cantini, Marseille, Musée d’Art et d’Historie, Belfort, Musée d’Art Moderne de la Ville de Paris (ARC), Paříž (Paris), Musée National d’Art Moderne, Paříž (Paris), GASK – Galerie Středočeského kraje, Kutná Hora, Galerie Klatovy-Klenová, Muzeum umění, Olomouc, Národní galerie v Praze, Galerie hlavního města Prahy, Museum Kampa – Nadace Jana a Medy MládkovýchFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Vladimír Škoda: Harmonices Mundi / Johannes Kepler