Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Vladimír Kozlík – PF 1975 – 2020

6. 12.-12. 1. / Czech Photo Centre / Fotografie

Do 12.1.2020 bude v Czech Photo Centre, Na Zlatě 1 (vchod ze Seydlerovy ulice), přímo u metra Nové Butovice na Praze 5, přístupná velmi zajímavá výstava Vladimír Kozlík – PF 1975 – 2020.

Dlouhodobým projektem Vladimíra Kozlíka je od roku 1973 až do současnosti tvorba novoročních přání. Podobně jako u jeho autorské publikace „Hovory s Chan-Šanem“ i zde vpisuje Vladimír Kozlík do fotografií symbol „PF“ (pour féliciter) a vlastní signaturu, kaligraficky reaguje na daný obraz.

Novoroční přání pravidelně vytváří nesčetně autorů ročně, Kozlíkova „pfka“ jsou ale v jedné věci jedinečná. Slouží zároveň jako jakýsi deníček, pohled do historie vývoje a tvůrčích procesů Kozlíkovy umělecké činnosti ve všech odvětvích jeho celoživotní tvorby. Vladimír Kozlík nejčastěji vytváří „PF“ z fotografie nejnovější, pořízené v aktuálním roce a díky tomu může divák vidět, jakým směrem se autorova tvorba postupem času ubírá a vytvořit si časosběrnou sérii jeho děl.

(Petr Štěpán – úryvek z diplomové práce a monografie„Vladimír Kozlík PER UNIVERSUM“)

PF – pro štěstí do Nového roku
Každým rokem se snažím symbolicky něco přát do nového „začátku“. Hledám a vytvářím jakési obrazové symboly, znaky a stopy související s tím co cítím, co si přeju, co by nový rok mohl přinést. Zároveň se účastním obrazu i svým podpisem.
Moje PF jsou tedy také určitá poselství a vize, něco, co v obrazové zkratce naznačuji a co ještě zvýrazňuji umístěním svého podpisu a zkratky PF s letopočtem. Zajímavé je, že se opravdu některá obrazová poselství PF víceméně naplnila, že svým skromným způsobem trochu naznačila, co se stane. (V.K.)

…..

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: PetrFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Vladimír Kozlík – PF 1975 – 2020