Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Vladimír Kopecký: Šířku převálcuji, rovinu zahltím, výšku setnu

Do 15. 9. 2023  je pro vážné zájemce v budově polikliniky Health Plus v Kartouzské ulici (3274/10,Budova F, Praha 5) a ve Vile Nový Smíchov (Radlická 19/1), přístupná velmi zajímavá a krásná výstava Vladimíra Kopeckého: Šířku převálcuji, rovinu zahltím, výšku setnu.

Projekt Vita Bene kliniky Health Plus, který propojuje medicínu s uměním, představil již svou sedmou výstavu, tentokrát s uměleckými díly od profesora Vladimíra Kopeckého. Za poetickým názvem stojí vlastní autorova báseň, která odkazuje ke komplexnosti jeho uměleckých děl.

Vystavované expozice byly kolektovány od různých zdrojů. Nejnovější obrazy, vázy, i skleněné objekty přímo od autora samotného. Série obrazů Linie, sloužila jako předloha výtvarné soutěže renomovaných umělců pro stavbu nových stanic metra D a jsou zapůjčena z Galerie Havelka Jitky Sochorové. Skleněné vázy vznikly na sklářském sympoziu v Novém Boru ve spolupráci se společností Lasvit.

Díla autora Vladimíra Kopeckého jsou součástí nejprestižnějších světových sbírek. Přispěl rovněž na tři světové výstavy EXPO a v roce 1958 v Bruselu obdržel dokonce hlavní cenu. V roce 2021 byl také slavnostně uveden do Síně slávy IGS – Mezinárodního sklářského sympozia za své celoživotní dílo a přínos světovému sklu. Své zkušenosti předával mezi lety 1992–2008 i žákům na Vysoké škole uměleckoprůmyslové, kde byl vedoucí ateliéru skla a získal zde titul profesora.

Kurátor/ Prodej děl / Domluvení návštěvy pro sběratele a vážné zájemce:

Magdalena Schnitzerová

e-mail: magdalena.schnitzerova (zavináč) gmail.com

instagram.com/magdalena.schnitzerovaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Vladimír Kopecký: Šířku převálcuji, rovinu zahltím, výšku setnu