Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Vladimír Kopecký: Na EX!

24. 4.-24. 5. / Galerie Havelka / Malba

Do 24.5.2018 můžete v Galerii Havelka, Martinská 4, Praha 1, zhlédnout zajímavou a krásnou výstavu Vladimír Kopecký: Na EX!.

Výrazová situační instalace zaměřená Na EX!/presívní složku tvorby Vladimíra Kopeckého (1931) je koncentrovanou poctou skutečnosti, že je to letos právě dvacet let, co v roce 1998 poprvé odhalil tento extatický projev v hutné barevnosti jako nedílnou součást své vizuální osobnosti. Přestože je tento intermediální umělec tradičně vnímán jako legenda českého sklářství světového významu, tato výstava ho ve shodě s přesvědčením klasika české kunshistorie Jindřicha Chalupeckého primárně představuje jako malíře. Subtilním způsobem při tom ale upozorňuje na přirozené zvazbení jeho sklářské i malířské práce a připomíná také základní atributy jeho uměleckého vyjadřování, jimiž jsou vrstva, barva a světlo.

Kurátor: Radek WohlmuthFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Vladimír Kopecký: Na EX!