Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Vladimír Komňacký_MEZI

Do 5. 10. 2023 je v Galerii Resonance, Újezd 33, Praha 1, přístupná krásná prodejní výstava atypických šperků Vladimíra Komňackého_MEZI.

Vladimír Komňacký (* 20. září 1958 Jablonec nad Nisou) je český šperkař, malíř, restaurátor a pedagog. Věnuje se především autorské a zakázkové tvorbě šperků a drobných užitných předmětů, malbě, restaurování uměleckých děl z kovu a příležitostně také výrobě filmových rekvizit.

Ve své tvorbě se zaměřuje především na kovy, ale často pracuje také s netradičními a přírodními materiály a používá tradiční technologie. Pravidelně se účastní samostatných i kolektivních výstav a uměleckých sympozií a jeho dílo je zastoupeno mj. ve sbírkách Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, Moravské galerie v Brně, Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, Severočeského muzea v Liberci, Muzea Českého ráje v Turnově a v řadě soukromých sbírek v České republice a v Rakousku.

Vytvořil řadu filmových rekvizit, například pro filmy Dungeons & Dragons, Shanghai Knights nebo Wanted.

U příležitosti 140. výročí povýšení na město vytvořil pro Jablonec nad Nisou primátorský řetěz s motivem městského znaku.

Podílel se mj. na restaurování středověkého relikviáře sv. Maura a sochy Merkura na střeše domu v Pařížské ulici v Praze (spolu s ak. soch. Andrejem Šumberou) nebo jantarového oltáříku z Košumberka.

Od roku 1987 působí na Střední uměleckoprůmyslové škole v Jablonci nad Nisou.

https://vladimirkomnacky.webnode.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Vladimír Komňacký_MEZI