Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Vladimír Kiseljov: O Slasti

19. 9.-12. 10. / Donuterie / Malba

Do 12.10.2020 bude v Donuterii, Náprstkova 9, Praha 1, přístupná krásná výstava obrazů Vladimíra Kiseljova: O Slasti.

Vladimír Kiseljov zrealizoval již přes 90 samostatných výstav maleb – mimo jiné na Biennale ve Florencii, největší mezinárodní výstavě scénografie – Prague Quadriennale 2015, v Berlíně, Vídni, Lipsku, Edinburghu, Kodani, Ženevě, Mnichově, 3x v Praze v Galerii kritiků, v Brně ve Wannieck a Richard Adam Gallery aj. Věnuje se také tvorbě nástěnných maleb (v roce 2015 namaloval největší nástěnnou malbu v ČR o ploše 600m2 v Tišnově u Brna), scénografii a operní režii (Parsifal v ND Brno aj.).
V roce 2018 byl vyznamenán cenou „Goldene W“ za svou uměleckou a vědeckou činnost spojenou s dílem Richarda Wagnera. Stalo se tak na mezinárodním kongrese Richard-Wagner-Verband International v Innsbrucku. Tuto cenu obdrželo zatím jen 5 lidí na světě, všichni ze západní Evropy a ve věku nad 60 let.
V roce 2015 se svou tvorbou zúčastnil i oficiálního programu Pražského Quadriennale. V roce 2018 účinkoval na mezinárodním divadelním festivale v Casablance v Maroku s malířskou performance s projekcí, získána cena za interakci.
Napsal a vydal dvě knihy se svými malbami a textem- Mystéria Richarda Wagnera v obrazech (2013) a nově Mystéria vepsaná ve tvářích (2019).
Obrazy Vladimíra Kiseljova vyjadřují jeho synestetické vnímání světa – autor vnímám hudbu a všechny vjemy barevně a svými obrazy tedy vzácně propojuje všechny smysly diváka – barvy, filosofický význam, hudbu, pohyb, prostor a čas. Jeho tvorba je každodenně velmi hluboce promýšlená a prožitá autentická přímá vnitřní cesta, přetvořená do uměleckého díla, které je silné a vyzařuje pozitivní energii – a jeho vhled do mechanizmů světa. Autor vždy na vernisáži komunikuje s publikem, poskytuje výklad svých obrazů, čímž osvětluje poutavé příběhy a symboly, které jsou v nich obsaženy.
Velká výstava maleb Vladimíra Kiseljova se konala v prestižní Galerii kritiků v Praze v Paláci Adria, kurátorkou byla kunsthistorička Vlasta Čiháková Noshiro, předsedkyně Unie českých výtvarných kritiků. Předtím se konala podobná velká výstava v Galerii Státního úřadu pro jadernou bezpečnost v Praze na Senovážném náměstí – u paní Dany Drábové – a nedávno také v Galerii v Klicperově divadle v Hradci Králové a v Arthotelu Le Palais v Praze, obě s kurátorkou Alenou Bartkovou. Dále také v roce 2017 výstava v Galerii Café Lajka s kurátorem a spisovatelem Jiřím Tichým.
….
Všechny fotky z výstavy: Honza Ch.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Vladimír Kiseljov: O Slasti